`Razglašeni zmagovalci nagrad za kakovost ekstra deviškega oljčnega olja Mario Solinas - Olive Oil Times

Avtor: Julie Butler
maja 21. 2011 13:32 UTC

Portugalska in Španija sta znova prevladovali na podelitvi nagrad za kakovost Mario Solinas. Zmagovalce letošnje edicije prestižnega tekmovanja o oljčnem olju je včeraj razglasil Mednarodni svet za oljke.

Prvo nagrado v kategoriji intenzivne zelene sadnosti je prejel španski proizvajalec El Labrador, nagradi za srednje zeleno sadnost in zrelo sadnost pa sta prejela portugalska proizvajalca: SAOV (Sociedade Agrícola Ouro Vegetal) in Sociedade Agricola do Conde.

tekmovanja-mario-solinas-ekstra-deviško-oljčno-oljčno-kakovost-nagrad-zmagovalci-razglašeni-oliv-oil-times-andres-lopez-lopez-presidente-de-la-sat--sociedad-agraria-de-transformacion

Drugo in tretjo nagrado v intenzivni kategoriji sta prejeli Španci Aceites Campoliva Grčija Eirini Plomarioy.

V srednji kategoriji so se uvrstili na portugalsko Azeites & Oleos Vegetales in v Španijo Oljarne v Subbétici.

V kategoriji zrelih pa sta bila drugouvrščena Portugalska Gallo Worldwide in Španec Sovena España zasedel tretje mesto.

Uradna podelitev nagrad bo na sedežu MOK v Madridu 17. junija. Zmagovalci prejmejo medaljo in diplomo, nagrado pa lahko objavijo na nalepkah EVOO iste serije kot zmagovalni vzorec.

Skupno 97 olj – več od 75 lani – so bili vneseni. Od tega jih je bilo 42 iz Španije, 39 iz Portugalske, 9 iz Grčije, 3 iz Turčije in po enega iz Francije, Izraela, Italije in Maroka.

Razvrščeni so bili v enega od treh oddelkov na podlagi srednje intenzivnosti njihove sadnosti. MOK je rekel, da so bila olja takrat, ​,war"ocenjujejo številne komisije, ki jih je priznal MOK, na podlagi posebnega lista točk, ki jih označuje za njihove vohalne, okusne in retronazalne občutke ter njihovo harmonijo, kompleksnost in obstojnost.

Šest olj z najvišjimi ocenami v vsakem delu je bilo razglašenih za finaliste in jih je nato ocenjevala mednarodna žirija.

Od devetih drugih finalistov so bili vsi iz Španije in Portugalske, razen Francije Château Virant, v srednji kategoriji.

Drugi finalisti v srednji kategoriji so bili Portugalci Soc. Agricola Quinta da Lagoalva de Cima in španska Olivarera de Casariche.

Intenzivni finalisti so bili Potosí 10 (Španija), Jeronimo Pedro Mendonça de Abreu e Lima (Portugalska) in SCA Olivarera de Pontanense de Oleoestepa (Španija). In v kategoriji zrelih Aucama (Portugalska), Campos de Uleila (Španija) in Camp i Secció de Crèdit de Bellaguarda (Španija).

Malaga's El Labrador, zmagovalec intenzivne kategorije, je prav tako zmagal v tej kategoriji leta 2008. Ob osvojitvi nagrade ta teden je povedal Andrés López López, predsednik družinskega podjetja, ki proizvaja El Labrador. Olive Oil Times da je bilo kljub temu, da smo osvojili vrsto velikih nagrad, težko dobiti dobro ceno za EVOO. ​,war"Prodajamo ga po enaki ceni kot pred štirimi leti.”

Njegova hči Rosario je povedala, da je družina resnično navdušena nad izdelavo visokokakovostnega oljčnega olja. ​,war"Ampak zanj ne najdemo kupcev." Povedala je, da se 500 ml nagrajenega ekstra deviškega proda za približno 10 € (14 $) v gurmanskem oddelku španske verige veleblagovnic. Angleško sodišče.